
Kurs in
Nivå 2: middels - skikkelig husmannskost Cookery School at Little Portland Street

Stipend
Introduksjon
Vår Intermediate - Riktig Home Cooking Skills Kurset går en kveld i uken i seks uker. Hvis du ønsker en mer intensiv versjon av dette kurset, tilbyr vi også en Intermediate Intensivkurs, som går intensivt over tre dager.

Master områder av matlaging som ofte anses vanskelig og plukke opp noen fantastiske oppskrifter underveis. I Intermediate Cooking Course, vil du få en virkelig god forståelse og oversikt over hvert emne dekket. Benytt anledningen til å stille alle spørsmålene du alltid har ønsket å spørre og prøve ut våre idiotsikker teknikker for deg selv.
Etter å ha prøvd ut teknikkene, få deg til å spise maten tilberedes under klassen (tilstrekkelig for et lett måltid), ledsaget av vin. Vi tilbyr også oppskriftskort å ta med deg.
Sesjon 1 - Kjøtt og fjærkre
Lær hvordan du velger din kjøtt og som kutter av kjøtt passer best for en bestemt type mat. Du vil få grillet andebryst med en frisk appelsinsaus, braisert perlehøns, roastbiff og Yorkshire pudding, en deilig provençalsk lam lapskaus, kylling leverpostei, og også lære å spatchcock og grill kylling.
Sesjon 2 - Brød
Du vil lære de viktigste teknikker for å lage vakker brød. Når du har vist hvordan å blande, kna, stige og bevise din deig, vil du være i stand til å gjøre en grunnleggende hvitt brød, kornlager brød, en tradisjonell chollah, kanel brød, krydret hot cross boller, Wheat brød, frukt muffins, pannekaker og scones.
Sesjon 3 - Fisk og Skalldyr
Lær hvordan du velger den ferskeste fisken og gjør den klar for matlaging. Fra grilling til krypskyting, dampende til steking, vil du mestre de ulike metoder for å tilberede fisk. I denne klassen, vil du gjøre en blekksprut lapskaus, sei med svart smør, moules mariniere, bakt såle, griddled kamskjell med orientalsk dressing, grillet reker med grønn salsa og fiskekaker.
Sesjon 4 - Kaker
Lær de viktigste reglene for vellykket kakebaking og få en nydelig og variert kake repertoar. Denne klassen omfatter en djevelens mat kake, en sjokolade og kransekake, en oransje kake, grunnleggende svamp kake, honning kake, gulrotkake, frukt, kake og en sitron kake.
Session 5 - Sauser
Du vil få en rekke sauser, både salte og søte, for å følge de andre oppskriftene du har lært. Du vil få rik sjokoladesaus, konditorkrem, creme anglaise, puttanesca saus, tomatsaus, hvit saus, grønn salsa, pesto, saus Bearnaise, saus Hollandaise, en rød vin reduksjon, en aioli og majones.
Session 6 - Pastry
I denne klassen, vil du mestre teknikkene som trengs for å være i stand til å lage perfekt bakverk. Fra choux til shortcrust, fra pate Sucree til puff, vil du komme unna med alt du trenger å vite for å lage deilig bakverk gang på gang. Du vil da bruke deigen til å lage eplepai, vegetabilsk quiche, tradisjonelle Cornish pasties, ost sugerør, palmiers og profiteroles.