MasterPhDLawBachelorMBAHealthcareOnline
Keystone logo
Freie Universität Berlin
Freie Universität Berlin

Freie Universität Berlin

Freie Universität Berlin International Summer and Winter University (FUBiS) er et intensivt, akademisk program der studentene kan tjene studiepoeng som kan telles mot gradene ved deres hjemmeinstitusjoner. FUBiS-økter varer i tre til seks uker og foregår både sommer og vinter.

kurs

Studentene kan velge mellom fagkurs (for det meste undervist på engelsk) og tysk språk- og kulturkurs. De 50+ fagemnene tilbys innenfor fagområdene arkitektur, kunsthistorie, politikk, juss, historie, medievitenskap, økonomi, bærekraft, litteratur, filosofi, film og musikk. Tysk språk- og kulturkurs er tilgjengelig for opptil fem forskjellige ferdighetsnivåer.

Ekskursjoner

Ekskursjoner er en integrert del av alle våre kurs. I tillegg tilbyr FUBiS utflukter som til Berlin Reichstag-bygningen (setet for det tyske parlamentet) og en guidet tur gjennom Berlins underverdener, eller en dagstur til Potsdam.

Les mer på institusjonens hjemmesider

Les her hva våre studenter hadde å si om FUBiS i 2024:

  • "Jeg elsker virkelig dette programmet. Det gir meg muligheter til å utforske ikke bare Berlin, men også Tyskland, få tilgang til kvalitetsutdanning og knytte verdifulle vennskap.»
  • «Det er et veldig godt organisert og allsidig program i forhold til hva det tilbyr. Jeg vil definitivt anbefale det til andre!»
  • «Vertsfamilien min var fantastisk. De ga meg en utrolig fin stue, de var så snille, og jeg likte å tilbringe tid med dem.»
  • “Jeg likte alle utfluktene som FUBiS organiserte, jeg lærte mye om det og jeg har ikke ord for å beskrive hvor glad og fornøyd jeg følte meg som en del av denne flotte opplevelsen. Jeg likte virkelig organisasjonen de hadde og oppmerksomheten til studentene til enhver tid.»
  • «Tusen takk for denne spennende muligheten! Det var en uforglemmelig opplevelse!"
  • «Jeg elsket virkelig dagsturer, som til Potsdam og Leipzig. Turene er veldig pene og informative, og tiden ble tildelt godt til hver aktivitet.»
  • “Jeg likte tiden min i FUBiS i sommer! Jeg vurderer definitivt å komme tilbake igjen neste år.»

  • Berlin

    Malteserstr. 74-100

Freie Universität Berlin